.דברו איתנו!
08-9340415.

נופש לדתיים- איכות מול כשרות

       ניתן למצוא באינטרנט אינסוף מודעות וקישורים תחת הקטגוריה "נופש לדתיים". יחד עם זאת, לא כל הצימרים המתיימרים להיות צימרים לציבור הדתי אכן עונים על הקריטריונים, ולא פעם מוצא את עצמו המגזר החרדי מול שוקת שבורה לאחר שנשען על הפרסומת באתר האינטרנט, ומגלה רגע אחד מאוחר מידי כי בצימר אליו הגיע לא מקובעת מזוזה, אין פלטה לשבת והמיטה הזוגית בלתי ניתנת להפרדה.

מבוכות נוספות עשויות להיווצר לציבור שומר המסורת בנסיבות בהן לא מתקיימת כל הפרדה בבריכת השחייה, דרגת כשרות בלתי מספקת, אי הימצאותו של בית כנסת בסביבה הקרובה או מסיבת רווקים פרועה המתקיימת בצימר הסמוך. רבים סבורים כי בכל הנוגע אל תכנון החופשה במגזר הדתי עומדת ההתניה בין איכות מול כשרות.

  נופש לדתיים

נופש לדתיים- כשר למהדרין

הסברה הזו שיש צורך בפשרה הייתה נכונה לזמנים עברו, אך כיום יישנם לא מעט מלונות בוטיק במרכז המציעים פתרונות איכותיים גם למגזר הדתי והחרדי. המושג "נופש לדתיים" נוגע הן למבנה והן לאופי האירוח, כאשר אין סטנדרטים מוגדרים במובן השגרתי של המושג.

הסיבה לכך נטועה בעובדה שיישנם מגוון סוגים של שומרי מצוות ותורה, החל משומרי המסורת והדתיים הלאומניים וכלה בחסידים והמגזרים החרדים הליטאיים והספרדיים, כשלכל מגזר יישנן אמות מידה שונות למידת ההכשר של המקום.

יחד עם זאת יישנם מספר מדדים המאפיינים את המגזר הדתי על כל זרמיו, וניתן לאתר את הצימר המותאם בדיוק על פי צרכים. צימר כשר למהדרין הוא כזה אשר לוקח בחשבון את כל המאפיינים המשותפים לשומרי המצוות כמו לדוגמה מזוזות על כל משקופי הדלתות שבחדרי המבנה, שעון שבת ופלטה לשבת.

 

"הפינה של מיכל"- מלון בוטיק כשר למהדרין

כמו כן, חללי החדרים הינם לרוב מרווחים יותר, על מנת להבטיח נוחות אופטימאלית עבור חופשה משפחתית עם מספר ילדים. זאת ועוד, המגזר הדתי יכול להרשות לעצמו כיום ליהנות לא רק מחופשות משפחתיות, אלא גם ממגוון רחב של צימרים במרכז לזוגות שומרי מסורת עם מיטות מודולאריות "יהודיות", אותן ניתן להפריד בשעת הצורך לשתי מיטות.

נופש לדתיים כולל גם מטבח עם הפרדה מוחלטת בין כיור הבשרי לכיור החלבי, והפרדה זו מתקיימת גם בכלים והסכו"ם. אחד המלונות המומלצים ביותר לנופש במרכז הוא"הפינה של מיכל" הממוקם במושבה הפסטורלית והציורית מזכרת בתיה שבסמוך לעיר רחובות. הפינה של מיכל שוכנת בבית היסטורי יפהפה ועתיק משנת 1883, אשר שופץ ושומר על מנת להעניק נופך ייחודי באווירה אחרת. המלון הינו כשר למהדרין, ומציע אירוח יוקרתי לזוגות, משפחות ואנשי עסקים מן הארץ ומחו"ל.

 

השאירו פרטיכם כאן וניצור עמכם קשר בהקדם!